Ana içeriğe atla

"Yansımalar" Sergisi

YTÜ Davutpaşa Kampüsümüzün kültürel bir mirası olan YTÜ Sancak Köşkü’nün açılışı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi akademisyeni, hat ve tezhip sanatçıları olan Prof. Dr. Faruk Taşkale ve Dr. Hüseyin Gündüz ile öğrencilerinin eşsiz eserlerinden oluşan Yansımalar sergisine ev sahipliği yapıyor. 

Yeni Merkez Kütüphanemiz açılıyor!

Yeni Kütüphanemiz Kapılarını Açtı

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) öğrenci ve akademisyenlerinin heyecanla beklediği yeni kütüphane binamız kapılarını açtı. Modern ve geniş bir alana sahip olan kütüphanemiz, geniş bilgisayar laboratuvarı, özel koleksiyonlar ve daha fazlasıyla binlerce kişiye çalışma imkânı sunacak. 

YTÜ, CERN’ün Alice Deneyi’nde Tek Türk Partner

YTÜ, CERN’ün Alice Deneyi’ne Türkiye’den kabul edilen tek üniversite oldu! 

Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi’nin (CERN) 5 büyük deneyinden biri olan ve 30’a yakın ülkenin iş birliğiyle gerçekleşecek Alice, büyük patlamanın ilk birkaç milyonda birinde ortaya çıkan kuark-gluon plazma adı verilen yapıları incelemek için bu ortamı tekrar oluşturmayı hedefliyor. 


YTU became the only university from Turkey accepted to CERN's Alice Experiment! 

Yapay Zeka ve Eğitim YTÜ’de buluştu!

YTÜ Ar-Ge ekosistemini yenilikçi rüzgarlarla güçlendiriyor. 

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün YTÜ’de düzenlediği ‘Eğitimde Yapay Zeka Zirvesi’nde; T.C. Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin, İstanbul Valisi Sayın Davut Gül, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, TİM & İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe gibi değerli konuklarımızla birlikte Rektörümüz Prof. Dr. Tamer Yılmaz da sahnedeydi. Etkinlikte, geleceğin eğitim teknolojileri konusunda önemli görüşler paylaşıldı.

TEKNOFEST 2024 Yarışma Başvuruları Başladı

TEKNOFEST ile Gelecek Sensin! 

Sen de katıl, projenle farkını ortaya koy! 

Son başvuru: 20 Şubat 2024

Detaylı Bilgi ve Başvuru için: http://mth.tc/2024Yarismalar


You are the Future with TEKNOFEST! 

TEKNOFEST 2024 Competition Applications Started

Join us and make a difference with your project! 

YTÜ Yıldız Teknopark Maslak Yerleşkesi açıldı!

Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mehmet Fatih KACIR, İstanbul Valisi Davut GÜL, Rektörümüz Prof. Dr. Tamer YILMAZ ve birçok milletvekilimizin katılımıyla birlikte, YTÜ Yıldız Teknopark Maslak Ofisi'nin açılışını gerçekleştirdik. 

"KAAN" Tarih Yazdı

Milli Muharip Uçağımız KAAN, bu sabah tarih yazdı. 

Yerli ve milli başarıya ortak olmanın gururunu yaşıyor, bu önemli adımı başarıyla tamamlayan TUSAŞ’ı tebrik ediyoruz.


Our National Combat Aircraft KAAN made history this morning.

We are proud to be a partner in this local and national success, and we congratulate TAI for successfully completing this important step.