Ana içeriğe atla

Değişim Programları

erasmus
Yıldız Teknik Üniversitesi Erasmus Değişim Programı Birimi

Erasmus+ 2021-2027 yılları arasında uygulanan eğitim, gençlik ve spor alanlarını kapsayan Avrupa Birliğinin hibe programıdır. Erasmus+ Programı ile kişilere, yeni beceriler kazandırılması, onların kişisel gelişimlerinin güçlendirilmesi ve istihdam olanaklarının artırılması amaçlanmaktadır. Üniversitemiz 2004 yılından bu yana Erasmus Programının Yükseköğretim alanında faaliyet göstermektedir.
 

erasmus.yildiz.edu.tr

 

farabi
Yıldız Teknik Üniversitesi Farabi Değişim Programı Birimi

Kısaca “Farabi Değişim Programı” olarak adlandırılan Yükseköğretim Kurumları Arasında Öğrenci ve Öğretim Üyesi Değişim Programı, üniversite ve yüksek teknoloji enstitüleri bünyesinde ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim-öğretim yapan yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim üyesi 
değişim programıdır.
 

farabi.yildiz.edu.tr

 

mevlana
Yıldız Teknik Üniversitesi Mevlana Değişim Programı Birimi

Mevlana Değişim Programı, yurt içinde eğitim veren yükseköğretim kurumları ile yurt dışında eğitim veren yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimini mümkün kılan bir programdır. 23 Ağustos 2011 tarih ve 28034 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Yönetmelik ile birlikte yurt dışındaki yükseköğretim kurumları ile ülkemizdeki yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişiminin önü açılmıştır.
 

mevlana.yildiz.edu.tr

 

 

Free Mover
Free Mover

Uluslararası İş Birlikleri ve Ortak Programlar Birimi, üniversitemizin uluslararasılaşma vizyonu doğrultusunda, geliştirdiği uluslararası iş birlikleri ağı ile yurt dışı kapsama dahil yükseköğretim kurumlarıyla başta öğrenci ve öğretim elemanı değişimi olmak üzere, çeşitli akademik iş birlikleri ve uluslararası ortak eğitim programları geliştirilmesine yönelik faaliyetler yürütmektedir. Bunun yanı sıra, Üniversitemizin uluslararası tanınırlığını ve görünürlüğünü en üst düzeye ulaştırma ve bu niteliklerin sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla Times Higher Education (THE), Quacquarelli Symonds (QS), UI Greenmetric gibi global prestije sahip üniversite sıralama kuruluşları ile çalışmalar yürütmektedir.
 

intcooperations.yildiz.edu.tr