Ana içeriğe atla

Sanat ve Kültür

Mimarlıktan Müziğe Birçok Sanat Dalı Yıldızlı Olanları Bekliyor
sanat-etkinlik

 

Bambaşka Bir Dünyaya Açılan Kapı: YTÜ Sanat Kulüpleri

YTÜ kampüslerinde kültür-sanat hayatına da bir hayli önem veriliyor. Mimarlıktan müziğe kadar birçok sanatsal alanda faaliyetlerin gerçekleştirildiği kampüslerde, eğitim hayatı daha keyifli ve zengin bir hale bürünüyor. YTÜ bünyesinde bulunan sanat kulüpleri, her yıl gerçekleştirdikleri farklı organizasyonlarla öğrencilere bambaşka bir dünyanın kapılarını da açmış oluyor.

YTÜ Sanat Kulüpleri Neler Yapıyor?

1002 Şiir ve Masal Kulübü (1002 ŞMK)

Şiir ve edebiyat üzerine söyleşiler düzenliyor, kitap günleri, dönemlik fanzin hazırlıyorlar.

Fotoğraf Kulübü (FOK)

Tarihi alanlarda, doğada fotoğraf çekimi gerçekleştiriyor, fotoğraf baskı atölyesinde çalışmalar yapıp, eğitimler düzenliyorlar.

Geleneksel Sanatlar Kulübü (GESK)

Minyatür, ebru vb. geleneksel sanatlarla ilgilenen öğrencileri bir araya getirerek etkinlikler düzenliyor ve bu sanatların bilinirliğini artırmak için çalışıyorlar.

Müzik Kulübü

Korolar, konserler ve müzik yarışması düzenliyorlar. Müzik Kulübü’ne bağlı olan Pi topluluğu, müze, sergi gezileri düzenliyor, edebiyat üzerine söyleşiler organize ediyor ve üyelerinin sosyalleşmesini destekliyor.

Space and Art Kitchen Kulübü (SPARK)

YTÜ’nün disiplinler arası alanlarda adını öne çıkartacak projeler düzenliyorlar. Çalışmalarında çoğunlukla teknik ağırlıklı ilerliyorlar.

Sinema Kulübü

Film gösterimleri düzenliyor ve film festivalleri organize ediyorlar.

Türk Musikisi Kulübü (MUSİKİ)

Türk Halk ve Sanat müziği üzerine konserler ve eğitimler düzenliyorlar.

Yıldız Sahnesi Kulübü

Yıldız Sahnesi, üniversite öğrencilerine tiyatroyu sevdirmek ve sanatın doğasından yola çıkarak, sanatı hayatlarının bir parçası olarak görmelerini sağlamayı hedeflemektedir.