Ana içeriğe atla

Konaklama, Yeme-İçme

Yüksek Kapasiteli Kaliteli Yurtlarda Konaklama İmkanı
konaklama-yeme-icme

İstanbul dışından öğrenciler Yıldız Teknik Üniversitesi’ne geldiklerinde rahat, huzurlu, güvenilir bir ortamla karşılaşıyor. Davutpaşa Kampüsü’nde bulunan 72 kişilik Çağdaş Yaşam Sennur Selçuk Öztap Kız Yurdu, 42 kişilik İstanbul Kız Liseliler Kız Yurdu ve 24 kişilik Şehide Türkan Türkmen Tekin Kız öğrenci yurdu toplamda 138 öğrenciye kalacak yer sağlıyor.

138

Davutpaşa Kampüsü’ndeki
Kız Öğrenci

10

bin

YTÜ Yemekhaneleri Günde 10 Bin
Öğrenciye Hizmet Veriyor

 

Yüksek Standartlarda Yemek Hizmeti

Öğrenciler ile idari ve akademik personelin günlük yemekleri, Yıldız ve Davutpaşa Kampüslerinde bulunan mutfaklarda hazırlanıyor ve yemekhanelerde servis ediliyor. Yemek hizmeti, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan Beslenme Birimi personeli tarafından teknik şartnameye uygun olarak, mal ve hizmet alım aşamasından başlayarak servis sonuna kadar denetleniyor. Eğitim-öğretim dönemi boyunca günlük 10.000 kişiye hizmet veren YTÜ yemekhanelerinde öğle dışında akşam yemeği de çıkıyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrenci Yurtları

Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerine il dışından geldiklerinde rahat, huzurlu, güvenilir ortamlarda barınma imkânı sağlanmaktadır. Davutpaşa Kampüsünde 72 kişilik Çağdaş Yaşam Sennur Selçuk Öztap Kız Yurdu(Lisans ve Yüksek Lisans), 42 kişilik İstanbul Kız Liseliler Erkek Yurdu (Doktora ve Doktora Sonrası Araştırmacı) ve 24 kişilik Şehide Türkan Türkmen Tekin Kız Öğrenci Yurdu (Doktora ve Doktora Sonrası Araştırmacı) ile birlikte toplam 131 öğrencimize barınma imkanı sağlanmaktadır

Davutpaşa Çağdaş Yaşam Sennur Selçuk Öztap Öğrenci Yurdu

Davutpaşa Kampüsü’nün içinde yer alan yurt, 72 yatak kapasitesine sahip tek blokluk bir kız yurdu. Odalar 3 kişilik, her odanın içinde duş, WC, buzdolabı, gardırop, çalışma masası ve kablosuz internet sistemi bulunuyor. Yurtta çamaşır ve kurutma makineleri ile ütü ve ütü masalarının bulunduğu çamaşır odası, mikrodalga fırın, su ısıtıcı, tost makinesi, elektrikli ocak ve su sebillerinin bulunduğu bir mutfak ile serbest zamanlı televizyon odası ve etüt odası var.

Şehide Türkan Türkmen Tekin Kız Öğrenci Yurdu

Davutpaşa Kampüsü’nde bulunan yurt tek bloktan oluşuyor ve 24 yatak kapasitesine sahip. Tüm daireler 2+1, 1 kişilik ve 2 kişilik ve her dairede 2 yatak odası var. Odalar ise 1 ve 3 kişilik… Yurtta kullanıma hazır mutfak, televizyon (dinlenme) odası, banyo, çamaşır ve kurutma makinesi bulunuyor.

İstanbul Kız Liseliler Kız Öğrenci Yurdu

Davutpaşa Kampüsü’nün içinde olan yurt, 42 yatak kapasitesine sahip tek blokluk bir kız yurdu… Odalar 3 kişilik ve her odanın içinde duş, WC, buzdolabı, gardırop, çalışma masası ve kablosuz internet sistemi var. Yurtta çamaşır ve kurutma makineleri ile ütü ve ütü masalarının bulunduğu çamaşır odası, mikrodalga fırın, su ısıtıcı, tost makinesi, elektrikli ocak ve su sebillerinin bulunduğu bir mutfak ile serbest zamanlı televizyon odası ile ayrıca etüt odası bulunuyor.