Ana içeriğe atla

Ulusal ve Uluslararası

İş Birlikleri Öğrenci, Akademisyen ve Kurumlara Kazanımlar Sağlıyor

YTÜ, bugüne kadar birçok ulusal ve uluslararası iş birliklerine imza attı. Her iş birliği hem YTÜ’nün hem YTÜ akademisyenlerinin hem de öğrencilerinin kendilerini bir adım ileriye taşımlarına yardımcı olurken, iş birliği yapılan kurum ve kuruluşlara da birçok kazanım sağladı. YTÜ’nün yaptığı ulusal ve uluslararası iş birlikleri ile ikili anlaşmalar arasında;

  • Yıldız Teknik Üniversitesi yürütücülüğünde, İstanbul Teknik Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi konsorsiyumunda kurulan StarTURK’te akademisyen girişimcilerinde yer aldığı hızlandırıcı programlar düzenlendi. StarTURK Uluslararası Kuluçka Merkezi’nde, akademik girişimciler ABD’de şirketleşme hukuku gibi konularda eğitim ve mentorlük desteği alarak yatırımcı ve ikili iş birliği görüşmeleri yaptı.
  • Üniversite eğitimine bambaşka bir bakış açısı kazandıracak olan KOOP Eğitimi Modeli, YTÜ öğrencilerinin öğrenim hayatlarına devam ederken, iş hayatında da tecrübe edinmelerini sağlayacak bir sistem.
Yapılan Anlaşmalarla Dünyayı Tanıma İmkanı