Ana içeriğe atla

Psikolojik Danışmanlık Birimi

Öğrencilerimizin kişisel gelişim ve iyi olma hali konusunda, Bireysel Psikolojik Danışma / Bireysel Psikoterapi, Grupla Psikolojik Danışma / Grup Psikoterapisi, Nöropsikolojik ve çeşitli testler ile Gelişim ve Sanat Atölyeleri yapılmaktadır. Birimde bir uzman klinik psikolog, bir psikolog, bir uzman psikolog danışman ve sekretarya bulunmaktadır.

Gizlilik İlkesi

Uzmanlarımız ile yapacağınız görüşmeler mesleki etik ve ilkeleri doğrultusunda gerçekleştirilir. Güven ve gizlilik ilkesi tüm kapsamıyla yerine getirilir. Yapacağınız görüşmeler sizin izniniz olmadan başka kişilerle paylaşılmaz. Ancak sizin ya da bir başkasının hayatı tehlike altında olduğunda ilk görüşmede belirtmiş olduğunuz kişilerle temasa geçilebilir. Bu durumda dahi başkalarıyla bilgi paylaşımında bulunulmadan önce sizinle iletişime geçilir.

Acil durumlarda:

Kişinin kendisine ya da başkasına zarar vermekle ilgili düşünceleri / planları varsa, kişi başkalarının ya da kendi hayatını tehlikeye atabilecek davranışlarda bulunuyorsa/bulunduysa, Yıldız Alo Güvenlik Merkezi (2155) ve/veya Sağlık (112) ile hemen iletişime geçin.  Sonrasında kişi / kişiler psikolojik destek almak istiyorsa lütfen Psikolojik Danışma Birimi ile irtibat kurunuz. 

Psikolojik Danışma Birimi’nin sunduğu hizmetlerden Yıldız Teknik Üniversitesi’nin tüm öğrencileri ücretsiz olarak faydalanabilir.

Başvuru:

Dekanlığımıza gelmeden yapılacak başvurular için: odek@yildiz.edu.tr  uzantılı e-posta adresinden talepte bulunabilirsiniz. Tüm başvurular gizli tutulmaktadır. Yüz yüze başvuru kanalı tercih ediyorsanız; şahsen Öğrenci Dekanlığı Psikolojik Danışma Birimi sekreterliğine başvurulması ve form doldurulması gerekmektedir