2014-2015 GÜZ YARIYILI

DUYURU

DUYURU:

Laboratuvar dersine girmeden önce, ilgili laboratuvara ait Anabilim Dalının web sayfasından laboratuvar föyü çıktısının alınıp, laboratuvar dersine föyle birlikte girilmesi gerekmektedir.

LABORATUARIN BAŞKA BİR GRUP İLE TELAFİ EDİLEBİLMESİ

·     Öğrencinin mazereti sebebi ile kendi grubunda katılamadığı laboratuvarı başka bir grupla telafi edebilmesi için kendi grubundaki laboratuvarı yürüten öğretim elemanından, mazeretini belirtikten sonra, ilgili laboratuvarı diğer bir grupla yapabileceğine dair onay alması gerekmektedir.  Öğrenci onay formu ile diğer gruptaki laboratuvar dersine alınır. Ders sonunda o laboratuvarı yürüten öğretim elamanı öğrencinin laboratuvara katıldığına dair onay formuna imza atar. Öğrenci onay formunu kendi grubuna ait ilgili laboratuvarı yürüten öğretim elemanına teslim ederek kendi grubundaki yoklama listesini imzalar. Laboratuvar föyünü de kendi grubunda ilgili laboratuvarı yürüten öğretim elemanına teslim eder.

 

·         03.10.2014 Cuma gününün resmi tatil ilan edilmesi sebebi ile öğrenci bu tarihteki laboratuvarını kendine uygun olan başka bir grupla telafi eder. Bu telafi için öğrencinin kendi grubundaki öğretim elemanından onay alması gerekmez. Ancak telafi yaptığı grubun öğretim elemanı onay formuna öğrencinin laboratuvara katıldığına dair imza atar. Öğrenci onay formunu yine kendi grubundaki öğretim elemanına teslim ederek yoklama listesini imzalamalıdır. Laboratuvar föyünü de kendi grubunda ilgili laboratuvarı yürüten öğretim elemanına teslim etmelidir.

2. VİZE HAFTASINDAKİ GENEL LABORATUVAR GRUP-1, GRUP-4 ve GRUP-5 ile İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU!

Genel Laboratuvar Grup-1, Grup-4 ve Grup-5’e ait laboratuvarların kurban bayramı tatili ve 1. vize haftasında laboratuvar yapılmaması sebebi ile 2. vize haftasında söz konusu gruplara ait laboratuvarların yapılacağı programda zorunlu olarak gözükmekte olup bu gruplara ait laboratuvarlar 2. vize haftası içerisinde yapılamayacaktır.

Mağduriyetlerin önlenebilmesi için daha öncede belirtildiği gibi Grup-1, Grup-4 ve Grup-5’deki öğrencilerin 2. vize haftasındaki laboratuvarlarını kendilerine uygun olan Grup-2, Grup-3 ve Grup-6’dan herhangi biri ile telafi etmeleri gerekmektedir. Telafi için öğrencinin laboratuvara katıldığını gösteren Laboratuvar Telafi Formunu doldurup telafiye katıldığı grubun öğretim elemanına imzalattıktan sonra kendi grubunun öğretim elemanına teslim ederek yoklamaya işlenmesini sağlaması ve laboratuvar föyünü de kendi grubunun öğretim elemanına teslim etmesi şarttır.

Laboratuar Telafi Onay Formu

LABORATUAR YERLERİ
LABORATUAR YER
MOTOR ELEMANLARI I E1 BLOK
MOTOR ELEMANLARI II E1 BLOK
AKIM MAKİNALARI E1 BLOK
BUHAR VE GAZ TURBİNLERİ E1 BLOK
AKIŞKANLAR MEKANİĞİ E1 BLOK
TERMODİNAMİK E1 BLOK
MALZEME E3 BLOK
İMAL USULLERİ E3 BLOK
TAKIM TEZGAHLARI U BLOK
MAKİNA DİNAMİĞİ A BLOK 3 VE 4. KAT ARASI
MAKİNE ELEMANLARI B BLOK ZEMİN KAT
MEKANİK B BLOK ZEMİN KAT

 

PROGRAMLAR

GRUP-1 PAZARTESİ 12:00-13:50

GRUP-2 CUMA 09:00-10:50

GRUP-3 CUMA 14:00-15:50

GRUP-4 ÇARŞAMBA 17:00-18:50

GRUP-5 ÇARŞAMBA 19:00-20:50

GRUP-6 CUMA 19:00-20:50

GRUPLAR

GRUP-1

GRUP-2

GRUP-3

GRUP-4

GRUP-5

GRUP-6

NOT LİSTELERİ

GRUP-1

GRUP-2

GRUP-3

GRUP-4

GRUP-5

GRUP-6

 

LABORATUVAR ÇALIŞMALARINA KATILAN BİRİMLER

 

Makina Mühendisliği Bölümü